/ NAJNOWSZE BADANIA NAUKOWE / „W wirtualnym świecie. Co każdy rodzic musi wiedzieć?” to nasze autorskie opracowanie, w którym zebraliśmy dla Was najnowsze wyniki badań dzieci i młodzieży w Polsce, najciekawsze informacje, filmy, podcasty, publikacje i miejsca, które – naszym zdaniem – każdy rodzic powinien znać!

Smartfony, tablety i komputery stały się nieodzownym elementem naszego życia – towarzyszą nam w pracy, nauce, rozrywce i codziennej komunikacji.

Choć wirtualny świat otwiera przed naszymi dziećmi nowe perspektywy, jednocześnie stawia przed nimi poważne zagrożenia. Nadmierne korzystanie z nowych mediów nie tylko wpływa niekorzystnie na ich rozwój emocjonalny i społeczny, ale także, co potwierdzają wyniki badań, fizycznie uszkadza dziecięcy mózg.

Zgodnie z najnowszymi wynikami badań, w ciągu 12-godzinnego dnia, w przestrzeni cyfrowej nastolatki spędzają średnio ponad połowę całego swojego czasu. A ta przestrzeń nieustannie się zmienia — pojawiają się nowe platformy społecznościowe, aplikacje i formy komunikacji, dynamicznie rozwijają się kolejne trendy internetowe, a wraz z nimi także sposoby, w jakie młodzi ludzie nawiązują relacje i wyrażają siebie. Dlatego tak ważne jest, abyśmy i my sami posiadali aktualną wiedzę, zwłaszcza na temat zagrożeń, takich jak cyberprzemoc. Pozwoli nam to nie tylko lepiej rozumieć, z czym może mierzyć się nasze dziecko, ale także działać z wyprzedzeniem. Świadomy rodzic to ten, który potrafi przewidzieć niebezpieczeństwo, zanim stanie się ono realnym problemem.

To my – rodzice ponosimy odpowiedzialność za bezpieczeństwo naszych dzieci w ich nowym, cyfrowym świecie. Tak, jak uczymy je zasad ruchu drogowego, tak samo powinniśmy przygotować je do bezpiecznego poruszania się w sieci. Nikt nie zrobi tego za nas, a już na pewno nie, zarabiające na ich uwadze, firmy technologiczne. Zdobywanie “oczominut” – kluczowego zasobu dla wiodących spółek internetowych stało się bardziej lukratywne niż wydobywanie ropy naftowej!

Nasze najnowsze opracowanie to wszystkie najważniejsze miejsca w sieci – zebrane w jednym miejscu, dostępne za jednym kliknięciem!

KLIKNIJ W GRAFIKĘ ABY POBRAĆ OPRACOWANIE (17 STRON)